Moje knihy

Vezmu to od konce… /Mám na svém kontě cca třicet knížek, vydaných především v nakladatelství Albatros, ale i Euromedia, Baset, Edice České televize, 65. pole a Grada. Postupně je představím a prosím o laskavou trpělivost… Vše o mých knihách se můžete dočíst na báječném webu Databazeknih.cz.

Moje poslední knížka, která vyšla v nakladatelství Albatros v květnu 2019, se jmenuje Evička lhářka žhářka. Ilustrovala Zuzana Seye.

Proč takový název a proč tahle kniha…

Pokaždé, když se zamyslím nad tím, co bych napsala, jde to ruku v ruce s tím, co bych chtěla mým čtenářům sdělit. Někdy jsou to věci docela nedětské… jako například v Evičce… Jsou zkrátka děti a lidé, kteří umí ublížit a dělají to schválně. Ale proč? Proč někdo chce lhát tak, aby ostatním bodlo u srdce? Kde se bere ta nenávist, ta zloba, potřeba druhými manipulovat a ničit je? Jde vůbec takové lidi milovat?

Pokusila jsem se popsat život jednoho takového dítěte, posléze slečny, ženy a zralé ženy… Potrestá je vůbec někdy někdo? Ano? A kdo?

Odpovědi můžete najít v knize. Samozřejmě je to moje vize, můj názor, moje rozhodnutí, s kterým nemusíte souhlasit. A ano, vím, že kniha není zrovna lehké čtení pro děti, ale věřím, že je napsána jejich jazykem a pokud v nich čtení vyvolá otázky, je to jen dobře.